Malý rádce pro knihomoly - Indonésie.

13:00 | 12.05.2020 abhorsenka 1
Hledáte knihy z Asie, ale nevíte kam zabrouzdat a co si vlastně přečíst. Poradíme vám, co můžete v českém překladu sehnat z různých asijských zemí. Začínáme netradiční Indonésií. 
krása je stigma
krása je stigma FOTO: canva.com, databazeknih.cz/
Indonéská literatura u nás zatím má jen velice málo překladů, ale proč právě tuto prózu s nezvyklým nádechem nevyzkoušet. 
 

 Krása je stigma – Eka Kurniawan

 
 Rok vydání:2018
 Počet stran:568
 Rozměr:207 x 137 x 33 mm
 Vydání:Vydání první
 Spolupracovali:přeložil Libor Havránek

 
 Příběh o indonésko-holandské prostitutce, jejím zmrtvýchvstání  a životě jejím i jejích potomků, je  rozvětveným vyprávěním rodinné ságy s magickými prvky a s počtem 568 stran. Knihu vydalo nakladatelství Odeon   v roce 2018. Bizardnost, vtip i tragédie se nese celou   knihou.Druhá kniha ze stejné lokality je o něco starší, ale také stojí za pozornost. 

  Saman – Ayu Utami

  Médium / forma: Tištěná kniha
  Rok vydání: 2012
  Počet stran: 190
  Rozměr: 199,0x131,0x21,0 mm
  Vydání: 1. vyd.   

   Nakladatelství Dybbuk vydalo v roce 2012 úzký román mladé indonéské spisovatelky. Saman prolíná několik příběhů a také má nadpřirozený nádech. Mladý kněz se vrací do země svého dětství, kde hodlá najít zdroj tajemných hlasů z jeho dětských let. V knize nechybí řada ožehavých společenských témat a tabu od náboženství po sex. Kniha byla u zrodu nového směru literatury mladých indonéských autorek, otevřeným i dříve nepoužívaným tématům.

Pokud se zajímáte o literaturu mohou se vám podobné knižní tipy hodit. Četli jste některou z doporučených knih? 

ZDROJ a FOTO: knihy.abz.cz, databazeknih.cz

Diskuze

Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9