Šinigami - Bohové smrti v Japonsku

13:00 | 14.01.2020 Razjela96 2
Smrt vždycky v lidech vzbuzovala neklid a strach. Ale co kdyby náhodou existovalo stvoření, které vás přinutit k tomu, abyste se zabili. Může být lidská duše až tak ohrožená a jednoduše zranitelná?
Místo tragédie
Místo tragédie FOTO: Waldkunst/pixabay.com

V tomto případě je název poměrně matoucí, protože i když náš jókai šinigami, o kterém si tady něco řekneme, se zapisuje znaky 死神 - 死 (šini) smrt a 神 (kami) bůh, tak se spíše chová jako nějaký duch nebo démon, kterého přitahuje smrt. Kvůli rendaku, což je typické přizpůsobení znělosti v japonštině, se k mění na g, díky čemuž je pro Japonce jednodušší toto slovo vyslovit. Jak jsem už psala, šinigami není rozhodně bohem.

Nejoblíbenějšími místy těchto jókai jsou místa, kde se často páchají sebevraždy nebo došlo k nějaké vraždě, protože přesně tam hledají své další oběti. Snaží se takového člověka přivést na všechny možné negativní myšlenky, aby se ve finále cítil jako klubíčko nervů, smutku a utrpení. Stane se naprosto posedlý smrtí a nedokáže myslet na nic jiného. Nakonec to nebude schopen vydržet a zabije se.

Šinigami vypadá jako bledá, už částečně shnilá a šedivá mrtvola, která celkově vzbuzuje hrůzu svým děsivým vzhledem a člověka, který bude mít to neštěstí potkat ho na své cestě, čeká rychlá a krutá smrt.

Existuje pár preventivních metod, jak se lze takového šinigami zbavit. Nejjednodušší způsob je na místě takové tragédie správně a důkladně vykonat rituál očisty, aby tam už žádný jókai nemohl vyhledavat své oběti. Díky prefektuře Kumamoto známe i další způsob, jak se vyhnout takovému krutému osudu. Ihned, co přijdete domů z místa neštěstí, si musíte dát šálek čaje nebo misku rýže a okamžitě jít spát. Jinak si šinigami pro vás přijde.


ZDROJE: yokai.com


Diskuze

Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9