Futakuči onna - žena se dvěma ústy

13:00 | 15.10.2019 Razjela96 0
Řekneme si dneska něco o velmi zajímavém jókai, kterého již pravděpodobně znáte, protože se objevil v různých západních filmech a knihách, tedy o ženě, která má ústa zepředu a vzadu hlavy.
Futakuči onna
Futakuči onna FOTO: Stephanie Smith/flickr.com

Poukážu např. na film Sirotčinec slečny Peregrinové, který je v poslední době velmi populární, ať už se jedná o film Tima Burtona, nebo o knižní sérii Ransoma Riggse. Mám na mysli  tu roztomilou malou holčičku, která měla pusu normálně jako každý člověk na obličeji a další na zátylku. Dneska se budeme bavit o jókai, kterého nazýváme futakuči onna, což doslova znamená žena se dvěma ústy.Naše dáma nevypadá jako příšerný démon, řekla bych, že spíš úplně naopak, vypadá jako normální žena. Jediným problémem, na který brzy narazíte, je pouze to, že jídlo ve vaši domácnosti mizí v drastickém tempu a v obrovském množství. Druhou možností, jak zjistit, jestli vaše přítelkyně nebo manželka není futakuči onna, je, že se ji pokusíte načapat přímo při činu - tedy když ujídá jídlo.

V případě, že by se vám to podařilo, pravděpodobně uvidíte ženu, která za svými dlouhými vlasy, které používá jako chapadla k chytání jídla, schovává obří ústa s velkými zuby.

Její původ není zcela jasný. Možná by to mohla být trochu pozměněná jama-uba? V západních částech Japonska se spíše mluví o kouzelných pavoucích kumo. V jiných příbězích uslyšíme verzi, že jsou možná spřízněné s rokuro-kubi. Každopádně, ať je původ futakuči onna jakýkoliv, tak ve většině mýtů je symbolem trestu pro lakomou ženu nebo muže.

Futakuči onna je další druh jókaie, kterého v Evropě více méně známe, ale v lehce pozměněné formě. Tento jókai vám vyloženě neublíží, ale rozhodně by ublížil vaši peněžence.


ZDROJ: yokai.com


Diskuze

Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9