Připravte se, druhá vlna japonských oslav jara přichází

13:00 | 16.05.2019 Sachi 0
Studené zimní dny jsou konečně za námi, slunce už je venku, květiny jsou v plném květu a ano, konečně je bezpečné říci, že jaro je tu oficiálně a chystá se zde na chvíli zůstat, přičemž se loučíme s první částí svátku Hanami.
Moss phlox známý také jako shibazakura
Moss phlox známý také jako shibazakura FOTO: Kagami ~/flickr.com

Květ všude tam, kam se podíváme

Nemusíte se však obávat, protože další v pořadí kvetoucích sakur je shibazakura, která je právě připravena přebrat hvězdu slávy, jakožto druhá vlna, neméně rovnocenná Hanami. Shibazakura, známá také jako Moss phlox, je druh, který roste na zemi, připomínající rozkvetlý třešňový květ, čímž rostlina získala název sakurský trávník. Květiny kvetou bílou, růžovou a purpurovou barvou, a vytvářejí tak krásně zbarvené a zdánlivě nekonečné květinové koberce přímo před očima.


Kam na tu podívanou?

Jedním z nejprominentnějších míst, kde si můžete tyto úžasné květy v blízkosti Tokia prohlédnout, je Park Hitsujiyama v oblasti Chichibu v Saitamě, která se nachází asi hodinu od Ikebukuro přes linku Seibu. V souvislosti s úchvatnou krajinou Chichibu v pozadí, se nabízí park jako nádherný, jarní květinový ráj.
 

Chichibu Shibazakura Festival

Populární každoroční akce, která se letos konala od 12. dubna do 6. května, poslední den dlouhého zlatého týdne – nabízí asi 400 000 plně kvetoucích koberců shibazakur uspořádaných do různých tvarů a vírů, které se táhnou přes čtyři akry Shibazakura Hill, která vytváří scénu přímo jako z obrazu.
 

Festival vyzývá navštěvníky, aby se procházeli kolem shibazakur rozkvetlých ve všech barvách a pak relaxovali na lavičkách nebo si vychutnali majestátní krajinu Mount Buko, zahrnující park. Nachází se zde farmářské trhy, kde můžete najít vše od místní zeleniny a ovoce, až po oceněné miso brambory a ručně vyráběné nudle soba. Samozřejmě, klasické japonské občerstvení jako yakisoba a dango nesmíme opomenout.


A pokud vás někdy omrzí pohled na květinový koberec Moss Phlox (o čemž pochybujeme), jsou v parku Hitsujiyama také zvířecí ranče, tenisové kurty a hřiště, takže návštěva s dětmi je více než vítaná – dětí se zabaví, zatímco rodiče si vychutnávají poklidný výhled.

Pokud byste se rádi dozvěděli více o tom, co oslavám a festivalu Chichibu Shibazakura předchází, přikládám odkaz na nedávný článek o Hanami.

Chtěli byste zažít Japonsko v období jara?


ZDROJ: savvytokyo.com, youtube.com
FOTO: Raita Futo/flickr.com


Diskuze

Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9