Nový čínský rok bude ve znamení zemského vepře

20:25 | 03.01.2019 Zita 5
Co přinese čínský rok 2019? Kdy začíná? To a další podrobné informace o jeho oslavách na jednom místě.
Zemskému vepři přísluší element země
Zemskému vepři přísluší element země FOTO: AwarenessDays.com
Čínský Nový rok v roce 2019 připadl na 5. února a ponese se v duchu zemského vepře. Dle čínského horoskopu by tedy měl být poklidný a úspěšný. O správné oslavení jeho příchodu se postarají i předcházející oslavy, které představí různé čínské tradice a zvyky s tímto obdobím spojené.

Vyzkoušet si je budete moct hned na třech místech- v Praze, Ostravě a Olomouci. Oslavy začnou v pátek 25. a v sobotu 26.1. v Praze v prostorách Kongresového centra Praha a mimo jiné přinesou i nahlédnutí do dalších oblastí čínské kultury, kterými jsou například kaligrafie, tai-chi nebo lekce čínského jazyka. Oba dva dny od 19:00 a v sobotu navíc v 15:00 se představí i soubor China Zhejiang Wu Opera Troupe, který bude druhý den pokračovat do Ostravy, kde vystoupí od 19:00 v multifunkční Aule Gong v Dolních Vítkovicích. Na závěr budou moci představení zhlédnout diváci v Olomouci 28.1. v prostorách divadelního sálu Galerie Šantovka. Vstup na představení je 250 Kč pro dospělého a pro děti i seniory o sto méně, Slevomat však nabízí lístky zhruba o polovinu levnější.

Soubor mimo jiné předvede i dobře známý dračí tanec

V Číně tento svátek najdeme též pod označením Svátky jara a jedná se o patrně nejvýznamější čínský tradiční svátek vůbec. Jeho datum ovšem každý rok kolísá a odpočítává se dle druhého nového měsíce po zimním slunovratu.

Diskuze

Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9