Výstava Hanji - Cesta do Česka v Praze!

13:00 | 01.11.2018 KimSeoHwa 2
Jakou událost si rozhodně nesmíte nechat ujít? No přece "Hanji - Cesta do Česka"! A proč byste si ji neměli nechat ujít? To a něco navíc, se dočtete v tomto článku.
Umělecká galerie papíru Hanji
Umělecká galerie papíru Hanji FOTO: wikimedia.org
V Praze se již brzy objeví výstava s názvem "Hanji - Cesta do Česka", která je pořádána pod záštitou Velvyslanectví Korejské Republiky zde v České Republice.

A o co se vlastně jedná? Dalo by se zjednodušeně říci, že hanji je korejský výraz pro tradiční korejský papír, zpracovávaný ručně. Existuje již mnoho let a než západní kultua pronikla do této tajemné zemně, byl také jediný, který byl dostupný. V moderním světě je hanji unikát právě pro svůj čistě přírodní původ.Dle čeho jej poznáte a jak se vyrábí?

Je to velmi křehký a skoro průsvitný papír čisté bílé barvy, jakou jinde neuvidíte a který působí jako kdybyste jej měli dotykem zničit. Ale je to jen dojem, protože je houževnatý a velmi silný. Jeho výroba trvá několik dnů a je na ni potřeba morušovník a čistá voda jako základ. Přidává se tam i mnoho dalších věcí, které se však vesnice od vesnice mohou značně lišit. Díky receptu, ať už se vyrábí papír opravdu v jakékoliv části země, zůstává po staletí, možná i po tisíce let stále stejný a to je další ukazatel jeho jedinečnosti.

Tato výstava nám ukáže výběr jedinečných panenek vyrobených právě z hanji, a to světově proslulé korejské umělkyně Kim Young-Hee. V Německu, v Koreji, ve Francii, v Nizozemí a ve Švýcarsku se konalo již více než 70 výstav.

A kdy se událost koná? Výstavu je možné navštívit od 6. do 8. listopadu 2018 a to denně od 10:00 do 18:00 hodin. Koná se v prostorách Uměleckoprůmyslového muzea na adrese ulice 17. listopadu 2 ve Starém Městě. 

Vstup je zdarma a my se budeme velmi těšit na vaše zážitky z této výstavy.

ZDROJ: propagační materiály, wikipedia.org
FOTO: propagační amteriály

Diskuze

Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9