Ebi Chili - pálivé krevetky

17:00 | 25.01.2014 Eunka 1
Tento pokrm vytvořil Chen Kenmin, který emigroval z Číny do Japonska a otevřel si tam restauraci. Postupně seznamoval japonské domácnosti s čínskou kuchyní. Nyní jste na řadě i vy.
Ebi Chili
Ebi Chili FOTO: en.wikipedia.org
Kdo má rád krevety a pálivé omáčky, jistě si pochutná. Kdo nikdy nic takového nezkoušel, nechť má po ruce hasící přístroj, kdyby mu hořelo v hrdle. Nebojte, to je jen malý žert, vařit se totiž má s vtipem a dobrou náladou. Tak se do toho dáme!

Co budete potřebovat:
500 - 600 g loupaných a očištěných krevet
1 lžička soli
1 lžička jedlé sody
rostlinný olej na smažení
2 lžičky bramborového škrobu
2 lžíce strouhané jarní cibulky
1 lžíce jemně strouhaného zázvoru
1/4 šálku vody
1/4 šálku kečupu
2 lžíce thajské sladké čili omáčky
1 lžička pikantní omáčky sriracha

Postup:
Dejte krevety do mísy a přidejte k nim sůl a jedlou sodu. Zalijte je studenou vodou tak, aby byly všechny ponořené. Nechte je 30 minut odpočívat. Díky tomu budou mít pevnou strukturu. Poté je vyndejte a osušte papírovými utěrkami. Položte je na tác v jedné vrstvě a poprašte je škrobem tak, jako byste je cukrovali.

Do hrnce či pánve dejte rozehřát olej na střední teplotu. Bokem si nachystejte utěrky nebo síto na odkapávání osmažených krevet. Když je olej připravený k smažení, vkládejte do něj po hrstech krevety a smažte je dočervena. Vždycky je pak dejte odkapat a berte další hrst, dokud neosmažíte všechny.

Omáčku připravíte v druhé pánvi. Na trošce oleje orestujte jarní cibulku a zázvor. Přidejte vodu, kečup, thajskou omáčku a sriracha omáčku. Vše zamíchejte a přiveďte k varu. Pokud chcete, aby byla hustší, zahustěte ji troškou škrobu. Do hotové omáčky vložte krevety a promíchejte je. Pak můžete pokrm servírovat! 

Dobrou chuť!


ZDROJ: norecipes.com

Diskuze

Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9