Jihokorejské kimchi milují v 82 zemích

13:00 | 26.11.2020 Eunka 4
Máte rádi slavné korejské kimchi, fermentovanou zeleninu, která je plná vitamínů a milují ji strávníci po celém světě? Třeba vás potěší následující článek.
Kimchi
Kimchi FOTO: Wikipedia.org
Navzdory tvrzení Číny, že kimchi má čínský původ, jihokorejské kimchi dominuje stolům rodin po celém světě. Možná je ho máte občas na stole i vy. Nebo ho jíte pravidelně.

Kimchi je tradiční korejská příloha vyrobená ze solené a fermentované zeleniny, obvykle zelí a ředkví. Všichni znalci korejské kultury a kuchyně jej dobře znají a mnozí si tuto lahůdku i sami vyrábějí. Kimchci se dá ale koupit i v obchodech. U nás ho seženete hlavně ve velkých městech jako je Praha nebo Brno.

Jak to vypadá s vývozem této lahůdky z Koreje? Podle ministerstva zemědělství, výživy a záležitostí venkova dosáhly zásilky kimči z Jižní Koreje historického maxima 108,5 milionů USD za prvních devět měsíců tohoto roku. Toto číslo meziročně vzrostlo o 38,5 procent a již překročilo celkovou hodnotu z minulého roku (105 milionů USD).

Jižní Koreji se rovněž podařilo diverzifikovat své vývozní trhy. Do roku 2012 se 80 procent kimchci dováželo do Japonska. Dnes je však korejské kimči odesíláno do 82 zemí po celém světě, včetně USA, Hongkongu a Austrálie, ačkoli Japonsko má stále největší podíl kolem 50 procent.

Co na to říkáte? Dali byste si kimchi? 

ZDROJ: koreabizwire.com

Diskuze

Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9