5 nejlepších avokádových pokrmů v Soulu

13:00 | 06.01.2019 JoshuaTrimidal 2
Kolik avokáda je dost avokáda? Pro milovníky krémové zelené dobroty ho není nikdy dost. Jedete do Soulu a milujete avokádo? Zde máte doporučení na pár míst dle food kritiků.
Avokádový pokrm
Avokádový pokrm FOTO: ShapeKorea
Avokádo je v Koreji velmi oblíbené. Ač se to nezdá nebo se o tom ani nemluví. V Jižní Koreji je známá láska k této zelené dobrotě. Zde máte pět míst, které se vyplatí navštívit, když se vydáte do korejského Soulu. 
 

Salad Green Bowl @ ROOT
26-4, Itaewon-ro 55ga-gil, Yongsan-gu, SeoulPokud hledáte místo, které je ideální volbou, je jím určitě podnik s názvem ROOT. Moderní elegantní atmosféra, která dýchá z čistě bílého interiéru. Mají zde mnoho různých avokádových pokrmů. Hvězdou v tomto podniku je však Salad Green Bowl. Miska je plná čestvých surovin, ve kterých najdete kuřecí prsíčko s krémovým avokádem. Úžasně vyvážené jídlo.
 

Bibimbap with Salted Pollock Roe and Avocado @ ROSE DINING TABLE21
Seoulsup 4-gil, Seongdong-gu, SeoulZajímá vás, jak se dá skvěle využít avokádo v korejské kuchyni? Vyzkoušejte Bibimbap with Salted Pollock Roe s avokádem v Rose Dining Table21. Tato fúze korejské restaurace se nachází nedaleko soulského lesa. Nejen, že si vychutnáte opravdu kvalitní suroviny a jídlo, ale pokocháte se místním okolím.

Dále můžete zkusit steak se sýrem a avokádem, který naleznete pouze zde. Nebo burger plněný nakrájeným avokádem s roztaveným sýrem a smaženým vejcem.
 

Avocado Crab Burger @ LITTLENECK
8, Noksapyeong-daero 46ga-gil, Yongsan-gu, SeoulToto místo se dá považovat za malý kus New Yorku v Soulu. Littleneck podává různé avokádové speciality na americký způsob s menší korejskou úpravou dle místní kuchyně. Najdete zde plno skvělých avokádových hamburgerů a avokádo zde nepoužívají jen jako surovinu do burgerů, ale taky jako součást bulek. 

Spousta zeleniny bez mastných složek. Můžete zkusit i krabí maso v kombinaci s avokádem.
 

Green Avocado @ LA FERME
32, Itaewon-ro 54-gil, Yongsan-gu, SeoulPořádným detoxem pro vás budou jídla z restaurace La Ferme. Tato korejská restaurace je první, která přinesla do korejské kuchyně avokádo a prvně se na něj zaměřila. Do této restaurace musíte mít rezervaci opravdu dlouho předtím. Patří mezi ty nejvyhledávanější a to nejen díky jídlům, ale i přívětivým cenám. 

La Ferme dbá na vizuální prezentaci jídla a využítí velké škály zdravých ingrediencí. Nejoblíbenější je salátová mísa naplněná čerstvou zeleninou, čočkou, avokádem a kousky tuňáka.
 

Hella Green @ BUY ME STAND
31, Itaewon-ro 26-gil, Yongsan-gu, SeoulNezapomeňte navštívit i místo jako je Buy Me Stand, které je skvělým propojením korejské kuchyně s tokijským nádechem a využitím girlovaného sendviče. Vše proložené krásným interiérem.

Pokrm, který musíte především zkusit, je Hella Green. Jedná se o sendvič, který je grilovaný a naplněný avokádem, špenátem a kvalitným sýrem. Je to jídlo, které vám pohladí vaše chuťové pohárky.


ZDROJ&FOTO: KoreaDaily and LifeStyle

Diskuze

Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9