Redaktoři doporučují: Kam pro asijské potraviny?

10:00 | 21.08.2017 Saki 5
Rádi byste si doma uvařili něco z asijské kuchyně nebo si zamlsali například nad sladkostmi z Jižní Koreje? Jenže nevíte, kam pro ně? Pak snad uvítáte tento seznam s obchůdky a tipy, jenž pro vás zpracovali naši redaktoři.
ramyun
ramyun FOTO: archiv autora

Praha

Saki: „V Praze samo sebou můžete zajít na tržnici Sapa, Libušská 319/126, Praha 4, která má širokou nabídku, anebo do profláklého Japa Shop, Verdunská 709/21, Praha 6; kde si trochu připlatíte, ale kromě potravin tu naleznete i nádobí a jiné podobné věci. Levnější variantou je pak obchod Shochiku, Kladenská 34/540, Praha 6. Za Koreu lze doporučit Shin Food/K-Food, Korunní 1186/47, Praha 2 a V Celnici 1035/1, Praha 1. Poměrně blízko centru je pak i Korea Mart, Gorazdova 356/3, Praha 2, anebo Asian Speciality Foods Store na Vinohradská 343/6, Praha 2. Poměrně levně se dá pak nakoupit v LEE KUM KEE, Korunní 1038/99, Praha 2. Keramiku, potraviny, čaje a jídlo nakoupíte také U modrého slona, Francouzská 594/3, Praha 2, Milady Horákové 817/48, Praha 7 a na susi.cz nabízí kromě online shopu i kamennou prodejnu na Michelská 715/55, Praha 4."

Ostrava

Saki: „V Ostravě naleznete několik asijských (resp. korejských) potravin a sladkostí v obchůdku naproti Nové radnici: Korejské potravinySokolská 51/1944, 702 00, Moravská Ostrava. Mají pobočku i ve Frýdku-Místku a Mošnově.

Brno

Saki: „V Brně se nachází taková malá Sapa a to tržnice Vinamo. Pokud budete chtít tuhle tržnici navštívit, musíte na Olomoucká 1193/61a, 627 00, Brno-Černovice. Vchází se tam prvním vchodem zleva (jsou tam totiž dva vchody). A abyste vlezli do supermarketu, musíte parkoviště obejít do "účka". Oblíbené Pocky tam seženete už od 35,- Kč. Mimo jiné tam doporučuji zajít na vyhlášené Pho."

Olomouc

Seps: „V Olomouci můžete navštívit obchůdek s názvem Japamania (na adrese Schweitzerova 159/34, Olomouc) kousek od autobusové zastávky U botanické zahrady. Jak už název napovídá, zboží je zaměřeno převážně na potraviny z Japonska, ale k mání jsou i potraviny z Koreje, Číny, Taiwanu, Thajska, Indonésie atd. Kromě jídla zde naleznete i typicky asijské kuchyňské potřeby od nádobí přes bambusové napařovače až po rýžovary.

Bratislava

Nana: „V Bratislave je obchodov z ázijskými potravinami hneď niekoľko. Medzi tie najznámejšie určite patrí Seoul Plaza, ktorý sa nachádza na Bajkalskej 5/C pod panelákmi. Mimo bežných ázijských potravín v ňom nájdete aj rôzny zahraničný sortiment, ktorý nie je na Slovensku inak dostupný, iba ak len cez internet. Okrem kamenného obchodu je možné nakupovať aj cez internet s doručením až domov. Ďalšia predajňa s ázijskými potravinami FOODLAND sa nachádza na Starej Vajnorskej 19/A a je zameraná viac-menej na dodávanie surovín pre reštaurácie, no dokážete si tam nakúpiť rôzne bežné ázijské potraviny. Podobne ako v predchádzajúcich predajniach, aj tu je k dispozícii možnosť nákupu online. Medzi ďalšie obchody v Bratislave patrí Arrirang, na Vajnorskej 98/B."

Žilina

Nana: „V Žiline nájdete hneď dva obchody s ázijskými potravinami. Happy Wok, známejší z nich, sa nachádza na Mariánskom námestí 29/6. Je však trošku zašitý a je potrebné ho hľadať v budove oproti kostolu. Vítaná je tiež možnosť internetového obchodu, vďaka ktorému si môžete všetko objednať priamo z domu. Okrem tradičných kórejských, japonských, vietnamských, čínskych a thajských potravín tam nájdete aj rozličný sortiment, ktorý vám pomôže pri varení. Druhou, menej známou predajňou je K-Mart, nachádzajúca sa na Kuzmányho 18 v blízkosti Strednej priemyselnej školy stavebnej.“ 


A kam chodíte nakupovat vy? Pokud máte sami tip na nějaký další obchod, budeme rádi, když se s námi podělíte v komentářích!

Diskuze

Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9