Jarní dezerty v sakurovém kabátku

12:00 | 17.06.2018 Eunka 2
Když zrovna není jaro za okny, co takhle jaro na talíři? Lahodné zákusky v barvě rozkvetlých sakur určitě potěší nejednoho milovníka sladkostí. 
Jarní dezerty
Jarní dezerty FOTO: sej.co.jp
Jaro je za dveřmi a v Japonsku jsou na to už připraveni. Populární obchodní řetězec 7-Eleven chce oslavit toto nádherné a kvetoucí období novou sérií jarních dezertů nazvanou "Spring Sweets". Všechny dezerty se vyznačují svěžími jarními barvami a jak můžete vidět, něžnou růžovou oživuje třeba jahodová červeň.

Z čeho si takový milovník sladkostí může vybrat? Z šesti svůdných dobrůtek, které si nyní představíme. 

Mezi prvními jsou Sakura Parfait a Tricolor Spring Parfait. Co je to vlastně parfait? Jde o sladký dezert, obvykle mražený krém, ovšem existují i slané varianty. Slovo "parfait" znamená ve francouzštině "dokonalý" nebo "perfektni". A uvedené sakurové dezerty opravdu perfektní jsou. Sakura Parfait se skládá ze sakurové pěny, agaru, matcha šlehačky, pasty z bílých fazolí a shiratama mochi. Zdobí ho třešnička a nakládané sakurové květy. Barvy jsou krásně vyvážené a člověk těžko může odolat. 

Tricolor Spring Parfait, který též potěší oči i chuťové pohárky zákazníka, obsahuje sýrovou pěnu, lehký matcha piškot a pěnu z jahod. Dohromady vlastně tvoří takovou jarní trikolóru, jak už je ze samotného názvu patrno. A úplně nahoře trůní miniaturní cheesecake. Oba tyto dezerty budou v prodeji od 28. února.

 

Copak tu máme dál? Lahodné Strawberry and Rare Cheese Mochi. Extra měkký sýr, který vám doslova roztaje v ústech jako poslední pozůstatek sněhu. Uvnitř se skrývá sladká jahodová omáčka. Hned vedle máme sakurovou omeletku, oficiálně vlastně Mochi and Sakura "Omelette". Tato slaďoučká omeleta je plněná pastou z červených fazolí a šlehačkou se sakurovou příchutí. Obě dobroty si v Japonsku pořídíte od 21. února.

 

Čím ale celou tu řadu dobrot zakončíme? Čekají na nás Sakura mochi a Fluffy White Fromage. Kdo by neznal tradiční japonské koláčky mochi. Tyto jsou navíc vyšperkované sakurovými kvítky naloženými v soli. V prodeji jsou od 14. února. O den později se na pultech objevily i zmíněné Fluffy White Fromage. Jsou to vlastně takové koule z nadýchaného bílého sýra, plněné citronovým krémem a smetanovým sýrem.

 

Pokud jste se dostali až na konec článku, nejspíš se vám také sbíhají sliny. Který z těchto dezertů byste s nadšením ochutnali, kdybyste se rozhodli, že strávíte jaro v Japonsku? Já vím jistě, že bych neodolala a dala si sakurovou omeletku.


ZDROJ: grapee.jp, en.wikipedia.org
FOTO: Screens ze sej.co.jp

Diskuze

Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9