Matabungkay - bílá písečná pláž

10:14 | 18.03.2013 Eunka 0
Toužíte po slunečních paprscích, bělostném písku a šumění moře? Pokud ano, tak jsou pro vás tím pravým rájem Filipíny a jejich pláž Matabungkay.
Matabungkay Beach
Matabungkay Beach FOTO: en.wikipedia.org
Tato pláž plná bílého písku se nachází asi 120 km od Manily, hlavního města Filipín. Původně byla objevena v roce 1950 jako skvělé místo na trávení víkendů. Od té doby je stále oblíbenější a nachází se tu i chatová oblast, rekreační střediska a plážové vilky. Ovšem nechybí ani malé roztomilé domečky z bambusu, které vás okouzlí svou exotikou. 

Mimo to tu najdete i malý korálový útes, který olizují hravé mořské vlnky. Velmi proslavené tu jsou především bambusové vory, které si můžete pronajmout a užívat si jemné houpavé vlny a čerstvý mořský vánek. Na většině vorů je i kabinka, kde si můžete odpočinout a stůl, kde si můžete dát oběd. Majitelé vorů vám pronajmou i gril, na kterém si připravíte lahodné mořské plody. Není nic lepšího, než oběd na modré hladině.Také milovníci potápění nebudou Matabungkay Beach zklamaní. Budou mít možnost se tu dosytosti vynadívat na mořské krásy. A ti, kdo se budou chtít osvěžit, mohou si dát vynikající mangový džus a vydat se na piknik. Rozhodně se tu nebudete nudit. A pokud na takovou dovolenou nemáte, tak se netrapte. Snít přece můžete beztrestně o čemkoliv.


ZDROJ: boyplakwatsa.com, en.wikipedia.org
FOTO: dnmarcelino / flickr.com

Diskuze

Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9