Tři body, než si vezmete v Japonsku taxi

17:00 | 27.05.2016 kvacm 2
Jestli nechcete jezdit v Japonsku vlakem nebo autobusem a chcete využít taxi, zapamatujte si tři důležité věci, než tak učiníte, abyste pak nelitovali.
Tokijské Taxi
Tokijské Taxi FOTO: Kure / wikipedia.org

1) Vysoká kvalita a vysoká cena

Jako u všeho ostatního, i když to tak na venek nemusí vypadat, japonské taxi jsou velmi luxusní. Čisté a vyparáděné, některé z nich mají dokonce i automatické otevírání dveří.

Od různých vysokých standardů se ale také odvíjí cena. Obzvlášť v Tokiu můžete startovat i na 810 jenech (177 Kč). Cena se odvíjí od toho, jak daleko jedete a kolik času cesta zabere.

2) Ve větším počtu ušetříte

Pokud se zrovna neřadíte k těm bohatším, vzít si taxi jen pro sebe se opravdu moc nevyplatí. Zrovna cesta z letiště Narita vyjde taxíkem i přes 10 000 jenů (2 180 Kč), což je opravdu hodně. Naopak cesta vlakem pro jednu osobu vyjde na 3 500 jenů (765 Kč), takže pokud jste čtyři, teprve tehdy ja cesta taxi pak už tou pravou volbou.

3) Vezměte si mapu i hotovost

I přes vysoký standard taxi služby je problémem fakt, že řidiči dost často neumí anglicky. Proto nejlepší, co můžete udělat, je vzít si s sebou mapu a ukázat řidiči, kam chcete jet.

Druhým problémem je, že pro platbu kartou potřebuje řidič platební terminál. No a ten ne každý taxík má, proto si vždycky s sebou berte i hotovost. V místní měně samozřejmě.

Shrnuto:

1.) Taxi jen pro více lidí.
2.) Připravte si mapu nebo adresu.
3.) Vezměte si s sebou hotovost.

ZDROJ: wasa-bi.com

Diskuze

Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9