Jak se Číňani ujali Velikonoc

11:00 | 22.04.2019 wmxj5312hb 0
Měla jsem možnost oslavit Velikonoce v Číně. A jak to vypadalo? To se dozvíte v tomto článku.
Velikonoce v Číně
Velikonoce v Číně FOTO: Filip Jordán
Zelený čtvrtek, Velký pátek, Bílá sobota, neděle Zmrtvýchvstání a Velikonoční pondělí. Pro nás v Evropě sváteční dny, pro Číňany obyčejné dny, kdy se chodí do práce a do školy (kromě víkendu) a nic významného se neděje... A ještě se diví, když zahraniční studenti kupují uvařená vajíčka ve skořápce ve větším množství než obvykle. Pojďte se se mnou podívat, jak probíhaly moje čínské Velikonoce.
 
V sobotu můj kamarád Filip spolu s čínským kamarádem Kobym šli do parku na Huaxi hledat vrbu, aby mohli uplést pomlázku a v pondělí za námi přijít. Po dlouhém hledání a procházení parkem našli dvě vrby, které nebyly smuteční, nařezali proutí a pustili se do pletení pomlázky. Večer se zastavili u nás na koleji a ukázali nám, jak se jim pomlázka povedla a co nás v pondělí čeká. Samozřejmě pomlázku zkusili (a hned brali nohy na ramena, protože s mojí spolubydlící jsme je naháněly po koleji s lahvemi vody v ruce, že je polijeme).
 
V pondělí jsem nakoupila vajíčka, ozdobila je - jak jinak než pandou, v čínském stylu, když už jsem v Číně, taky jsem nakoupila nějaké sladkosti a udělala balíčky. Pak už jsem jen čekala, až naše velikonoční výprava přijde. Když přišli, tak nás vyšlehali pomlázkou, na básničku nezapomněli (čínský kamarád recitoval nějakou čínskou báseň). I když přišli pozdě, nepolily jsme je, protože jsme byly rády, že aspoň díky někomu budeme celý rok zdravé, mladé, krásné a neuschneme. Dostali výslužku, chvilku jsme si povídali a pak jsme se rozešli zase zpět do školy a do práce. V úterý večer ode mě ještě dostali bonus z České republiky, rodiče mi poslali české pivo, a tak jsem se rozhodla, že se podělím.
 
 
Velikonoční vajíčka a české pivo.
 
V pondělí večer jsem si ještě přichystala nadílku pro moje kamarádky Korejky, od nich jsem taky něco dostala a moje velikonoční pondělí skončilo tím, že jsem si u psaní úkolů pochutnávala na uvařeném vajíčku.

Vajíčko od kamarádky Korejky.
 
M​ůj čínský kamarád Hu Lang s námi oslavil Velikonoce.
 
Velikonoce v Číně byly fajn, ale už se nemůžu dočkat, až zase budu doma s rodiči barvit vajíčka, chystat jednohubky a stužky, jíst mazanec a slavit ty správné české Velikonoce.

 
FOTO: Filip Jordán, anya / AsianStyle.cz

Diskuze

Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9