TOP 10 turistických destinací ve Vietnamu

16:00 | 17.05.2014 Peťul_TripleS 4
Mnoho návstěvníků Vietnamu je přitahováno nádhernou přírodní krásou země, od zelených rýžových polí na severu, po fascinující ruch Mekong Delty na jihu. Proto vás nyní blíže seznámíme s deseti místy, která vás určitě zaujmou.
Mui Ne
Mui Ne FOTO: travel.nationalgeographic.com
Vietnam je zemí s dlouhou historií a dávnými tradicemi. Má mnoho historických zajímavostí a starých chrámů, proto se nyní podíváme na deset zajímavých míst ve Vietnamu.

# 10 Nha TrangNha Trang je nejoblíbenějším přímořským rekreačním střediskem ve Vietnamu nacházejícím se podél druhé nejkrásnější zátoky v zemi. Nabízí překrásné pláže s jemným pískem a čistými jasnými vodami oceánu s mírnými teplotami. Město má populaci okolo 300 000 obyvatel a je živější s městským charaterem než ostatní pláže jako Mui Ne a Phu Quoc. Je to také potápěčské centrum Vietnamu.

# 09 Tunely Cu ChiTunely Cu Chi jsou obrovské sítě spojené podzemními tunely nacházející se asi 40 kilometrů severozápadně od města Ho Chi Minh City (Saigon). Tunely dříve používali partizáni Vietkongu jako úkryt během vietnamské války a také byly základnou operací pro Tết Offensive v roce 1968. Tunely se staly oblíbenou turistickou atrakcí a návštěvníci se mohou plazit po bezpečnějších částech tunelového systému.

# 08 Mekong DeltaMekong Delta je regionem v jižním Vietnamu, kde se řeka Mekong přibližuje a vlévá do moře. Je to velmi bohatá a svěží krajina pokrytá rýžovými poli, která produkuje asi polovinu z celkové zemědělské produkce Vietnamu. Život v Mekong Delta se hodně točí kolem řeky a všechny vesnice jsou často dostupné díky řece, spíše než po silnici.

# 07 Mui NeDříve málo obydlená pláž jižně od rybářské vesnice Mui Ne je vzhledem k silným mořským vánkům oblíbenou destinací ve Vietnamu díky windsurfingu. Žádný výlet do Mui Ne není kompletní bez výletu do slavných písečných dun nacházejících se kousek na sever od města. Obrovský písečný prostor poskytuje velký panoramatický výhled a to zejména při západu slunce.

# 06 Terasy Sa PaSa Pa je město v severozápadním Vietnamu nedaleko čínských hranic. Rýžové terasy se nalézají v údolí Muong Hoa mezi městem Sa Pa a Fansipan Mountain na pozadí bambusových lesů. Místní lidé z hor Hmong, Giay, Dao, Tay a Giay pěstují rýži a kukuřici na rýžových terasách spolu se zeleninou.

# 05 Phu QuocNacházející se před pobřežím Kambodže, je Phu Quoc největším ostrovem Vietnamu. Phu Quoc je to, čím by Phuket byl, kdyby nebyl ovládnut rozvojem. Ostrov nabízí nedotčené tropické pralesy, nepoškozené korálové útesy a překrásné pláže. Jedna z pláží s názvem Bai Dai (Long Beach) byla vybrána ABC News jako jedna z pěti překrásných a čistých pláží. Phu Quoc je známý pro svoji výrobu nejlepší nuoc nam, nebo-li zkvašené rybí omáčky, na světě.

# 04 Hoi AnTato rybářská vesnice, jež se stala turistickou atrakcí, se nachází na pobřeží Jihočínského moře. Hoi An je mezinárodním přístavem z 16. století, i když většina námořního obchodu se přemístila do města Da Nang. Srdcem města je stále Staré město, jež je plné křivolakých uliček a obchodů v čínském stylu. Někdy se nazývá jako „Benátky Vietnamu“ kvůli úzkým kanálům, které prochází přes část města.

# 03 Jezero Hoan Kiem (Hanoj)Nacházející se v historickém centru Hanoje je jezero Hoan Kiem jedním z hlavních scénických míst ve městě a slouží jako oblíbené rekreační místo místních obyvatel. Hoan Kiem znamená „navrácený meč“. Jeho jméno vlastně pochází z legendy, v níž král Le Loi dostal magický meč od želvího boha, který použil k vyhnání útočníků z Číny. Později navrátil meč Zlatému želvímu bohu sídlícímu v jezeře. Více se o legendě dozvíte zde.

# 02 Thien Mu PagodaSe sedmi patry je Thien Mu Pagoda v Hue nejvyšší pagodou ve Vietnamu. Pagoda má vyhlídku na řeku Perfume River a je považována za neoficiální symbol bývalého císařského hlavního města. Chrám byl postaven v roce 1601 za vlády pánů Nguyen. Původní chrám byl postaven velmi jednoduše, ale v průběhu času byl přestavěn a rozšířen.

# 01 Zátoka Ha LongZátoka Ha Long se nachází v severním Vietnamu a doslovně se překládá jako „Zátoka sestupujících draků“. Jako nejlepší turistická atrakce ve Vietnamu nabízí zátoka Ha Long tisíce ostrovů, z nichž je každý pokrytý hustou džunglí s velkolepou přímořskou krajinou vápencových pilířů. Některé ostrovy jsou prázdné s obrovskými jeskyněmi, za to některé ostrovy hostí jezera a některé zase podporují plovoucí vesnice rybářů.


FOTO & ZDROJ: touropia.com

Diskuze

Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9