TOP 10 míst v Pekingu, kde si můžete užít umění

15:00 | 14.05.2014 Peťul_TripleS 1
Peking není jen ekonomické, politické a vzdělávací centrum Číny, ale také je to kulturní a umělecké centrum. Může se pochlubit stovkami galerií, uměleckých center a muzeí, a to vše se zaměřením na různé druhy uměleckých děl.
China Millennium Monument
China Millennium Monument FOTO: architectureandinteriordesigns...
Následujících deset míst, která vám tu osvětlíme, nabízí to nejlepší ve svých uměleckých oborech. Některá muzea byla zřízena a dotována soukromými sběrateli včetně slavných zahraničních sběratelů. Ostatní zbudovala vláda. Některá z nich se zaměřují na současné umění. Jiná vyčnívají díky svým sbírkám starověkých čínských děl a další jsou zase známé pro svá umělecká díla starého pekingského stylu.

# 10 Muzeum současného umění v Pekingu (北京当代艺术馆)Nacházející se v Daxing Village města Songzhuang, je Muzeum současného umění v Pekingu (MOCA) neziskovou organizací otevřenou pro veřejnost. Nachází se v charakteristické moderní budově a skládá se ze tří pater. V horním patře jsou vystaveny především sochařská díla. Prostřední patro je deset metrů vysoké a představuje novou výstavní síň, jež vystavuje různé druhy krásných moderních uměleckých děl mladých umělců.

# 09 Muzeum umění Yan-Huang (炎黄艺术馆)Muzeum umění Yan-Huang nacházející se v Yayuncun (Asian Games Village), je první velkou galerií moderního umění v Pekingu. Skládá se z hlavní haly, výstavních hal, multifunkčního sálu a malířského velkoobchodu. Sbírka tohoto muzea umění se skládá hlavně ze současných čínských maleb, ale také zahrnuje starověké čínské malby, kaligrafie a kulturní návraty do minulosti. Kromě výstav čínských obrazů galerie často pořádá národní výstavy výtvarného umění jako jsou olejomalby, sochy a tisky na dřevo.

# 08 Ullens Center for Contemporary Art (尤伦斯当代艺术中心)Nacházející se v 798 Art District, je Ullens Center for Contemporary Art (UCCA) první soukromou uměleckou institucí zřízenou cizinci. O rozloze 5 000 metrů čtverečních zahrnuje různé druhy fantastických zařízení včetně knihovny současného umění, studovny, archívů, přednáškového sálu, VIP zařízení, kavárny a knihkupectví. Centrum se zaměřuje na vystavování umění Číny a celého světa stejně jako na podporu současného umění v Číně.

# 07 Today Art Museum (今日美术馆)Založené v roce 2002 se muzeum zaměřuje na posílení rozvoje současného umění Číny stejně jako na zavedení a vystavení základu současného umění z celého světa. Nyní je to plně funkční zařízení nabízející výstavy, výtvarnou výchovu, promítání moderního umění, vydávání knih a časopisů a umělecký salon. Toto místo se stává jedním z nejpopulárnějších míst, kde si můžete užít současné umění Číny.

# 06 CAFA Art Museum (中央美术学院美术馆)Central Academy of Fine Arts (CAFA) Art Museum je nejvyšší vzdělávací institucí umění v Číně. Muzeum umění bylo založeno v roce 1953 a obsahuje více než 13 000 kusů umění, včetně různých klasických děl v rozdílných kategoriích Číny a dalších zemí. Vystavuje vynikající díla mnoha mistrů a současných umělců, jakož i skvělá díla svých studentů.

# 05 Galerie umění Han Meilin (韩美林艺术馆)Jako galerie v soukromém vlastnictví představuje Galerie umění Han Meilin největší množství děl v uměleckých kategoriích. Toto je druhá galerie, která se zaměřuje na soukromá díla Han Meilin v Číně. O rozloze téměř 10 000 metrů čtverečních vlastní více než 2 000 děl, včetně obrazů, soch, kaligrafií a lidových řemesel. A co víc, více než 3 000 děl tu bývá střídavě vystavováno.

# 04 China Millennium Monument (中华世纪坛)Nacházející se v West Chang'an Street, je China Millennium Monument první národní neziskovou kulturní institucí se zaměřením na sbírání, vystavování a zkoumání uměleckých děl, která byla postavena ve 21. století. Díky 14 metrů širokému průměru a otáčející se struktuře může hostit vystoupení pod širým nebem a dokáže pojmout 1 000 diváků najednou.

# 03 Národní muzeum umění Číny (中国美术馆)Národní muzeum umění Číny se nachází v ulici Wu Si, distriktu Dongcheng. Je to muzeum umění na národní úrovni se zaměřením na výstavu, shromažďování a zkoumání díla čínských umělců v moderní době. Muzeum umění shromáždilo více než 100 000 uměleckých děl moderní doby a lidových umělců. Sbírka zahrnuje vynikající díla různých časových rysů a uměleckých stylů jako jsou čínské malby, tisky a sochy.

# 02 Muzeum hlavního města (首都博物馆)S rozlohou více než 60 000 metrů čtverečních, je Muzeum hlavního města na druhém místě, pokud jde o velikost. Pokud se chcete podívat na všechny výstavy v novém muzeu, zabere vám to nejméně čtyři až pět hodin. Je tu okolo 5 622 položek a skoro desetinásobný počet exponátů je na starém místě. Pro zahraniční návštěvníky tu jsou k dispozici anglické a japonské služby. Další jazyky budou přidány v budoucnu.

# 01 Národní muzeum Číny (中国国家博物馆)´Nachází se na východní straně Náměstí nebeského klidu v Pekingu. Muzeum vzniklo v roce 2003 spojením bývalého Národního muzea čínské historie a Národního muzea čínské revoluce. Národní muzeum Číny je jedním z největších muzeí na světě. Je též domovem více než milionu kulturních památek, včetně bronzových, nefritových a zlatých artefaktů, keramiky, porcelánu, obrazů a kaligrafie - všechny spočítat může trvat několik let.


FOTO & ZDROJ: china.org.cn

Diskuze

Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9