Víza do Číny budou nyní o poznání levnější

21:03 | 04.05.2014 Erik 6
Po zavedení možnosti krátkodobé návštěvy sedmi čínských měst bez turistického víza přichází dobrá zpráva i pro cestovatele, kteří se v Říši středu chtějí zdržet delší dobu - snížení poplatků za vyřízení všech typů víz.
Ulice noční Šanghaje
Ulice noční Šanghaje FOTO: haoleyou.com
Od pondělí 5. května 2014 se pro české občany znatelně sníží poplatek za víza při cestování do ČLR. Tato změna se bude týkat všech jejich druhů. Za jednovstupové vízum tak nově zaplatíte 30 euro (původně 50), dvouvstupové vás přijde na 50 euro (původně 75) a suma za roční vícevstupové vízum se dokonce ze 150 snížila na 90 euro.

Pokud tedy v nejbližší době budete cestovat do Číny a víza za vás bude vyřizovat prostředník v podobě agentury, zkontrolujte si, zda už tuto změnu reflektovali ve svých sazbách. Zbývá už jen doufat, že v nejbližší budoucnosti dojde z obou stran i ke zjednodušení celého procesu a minimalizaci potřebných dokumentů a potvrzení. Čísla totiž hovoří za vše. Zatímco v roce 2007 navštívilo Čínu za rok 17 tisíc českých občanů, tak v roce 2013 už se jejich počet pohyboval na hranici 180 tisíc.

Pro úplnost dodávám, že do Hongkongu a Macaa v tuto chvíli žádné vstupné vízum potřeba není, pokud délka pobytu nepřesáhne tři měsíce.

Diskuze

Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9