TOP 10 okouzlujících thajských ostrovů

14:00 | 16.02.2014 Peťul_TripleS 3
Ostrovy u pobřeží Thajska v Andamanském moři a Siamském zálivu patří mezi nejoblíbenější místa turistů při návštěvě jihovýchodní Asie. Na deset z nich se nyní podíváme blíže a něco si o nich řekneme.
Ko Phi Phi
Ko Phi Phi FOTO: dereizigersgids.nl
Některé z těchto ostrovů jsou známé po celém světě díky svým krásným plážím a příjemné atmosféře. Ale nejlepší ostrovy v Thajsku nabízí také řadu příležitostí pro rekreaci a relaxaci.

# 10 Ko LipeOstrov Ko Lipe se nachází v soustroví Adang-Rawi Archipelago v jihozápadním Thajsku. Je to malý ostrov a návštěvníci si mohou projít ostrov za něco málo přes hodinu. Ko Lipe je mimo jurisdikci národního parku Tarutao a je osvobozen od některých zákonů zakazujících vývoj. Jeho tří hlavní pláže poskytují dostatek ubytování od chat po klimatizované bungalovy.

# 09 Ko LantaKo Lanta se skládá ze skupiny ostrovů u pobřeží Thajska v provincii Krabi. Největší ostrov se nazývá Ko Lanta Yai a jednoduše je známý jako Ko Lanta. Některé pláže na západním pobřeží ostrova Ko Lanta Yai jsou řetězcem s řadou letovisek a bungalovů. Tato oblast je důležitým místem pro nadšence ve šnorchlování a potápění, kteří přichází na ostrovy kvůli korálovým útesům a oceánskému životu, včetně mant a velryb. K vidění tu je i množství tropických rostlin včetně pozůstatků starověkých deštných pralesů.

# 08 Ko SametKo Samet je známý díky tomu, že je oblíbeným místem odpočinku od shonu v Bangkoku. Ačkoli je velká část ostrova Národním parkem, je tu řada letovisek s různou vybaveností. Jednou z velkých atrakcí Ko Sametu jsou jeho bílé písečné pláže. Návštěvníci si mohou vybrat buď klidné a relaxační prostředí nebo oblíbené pláže se spoustou aktivit. Ao Noina, Ao Phutsa, Au Nuan a Ao Wai jsou známé pro svůj větší klid a poskytují útulné ubytování a nádherný výhled na západ slunce. Hat Sai Kaeo a Ao Hin Khok jsou rušnější a návštěvníci těchto pláží se tam přichází opalovat, koupat se, surfovat nebo si jen vychutnat noční život.

# 07 Ko TarutaoKo Tarutao je jedním z 51 ostrovů, které patří k soustroví Národního mořského parku Tarutao v jižním Thajsku. Tento ostrov nabízí ubytování včetně kempů a bungalovů, které si lze pronajmout. Turisté si mohou vychutnat nedotčenou a klidnou atmosféru této oblasti a prozkoumat scénerie drsné hory a džungle včetně vápencových útesů, díky kterým je tato část Thajska známá. Návštěvníci také mají možnost zahlédnout ve volné přírodě žijící živočichy, včetně velkých želv na pláži v západní části ostrova.

# 06 Ko SamuiKo Samui je jedním z nejnavštěvovanějších ostrovů v Thajsku. K dispozici tu je bohatá různorodost ubytování pro cestující od malých bungalovů po luxusní vily na ostrově. Také se tu koná každý rok několik festivalů jako jsou například Buffalo Fighting Festival, Ten Stars Samui Art Party a několik pouličních veletrhů prodávající místní speciality, oblečení a suvenýry. Milovníci v plachtění se tu shromažďují kvůli události zvané Samui Regatta a triatlonisti a jejich příznivci se hrnou zase do Samui kvůli každoroční události Triathlon Event.

# 05 Ko PhanganKo Phangan je ostrov v Thajském zálivu na půli cesty mezi ostrovy Ko Samui a Ko Tao. Je to známá destinace v komunitě lidí zajímajících se o trampování, kteří tam přichází, aby se ponořili do přírodních krás ostrova, včetně deštných pralesů a pláží. Každý rok se tu koná elektronický taneční festival známý jako Full Moon Party. Turisté hledající klidné útočiště tu mohou navštívit mnoho buddhistických chrámů. Ostrov je také známý pro své lázně a meditační útočiště.

# 04 PhuketPhuket je název thajské provincie a hlavního města této provincie. Provincie Phuket pokrývá velký ostrov a několik menších ostrovů podél západního pobřeží pevniny. Když nepočítáme Bangkok, je to nejoblíbenější turistická destinace v zemi a mnohé z jeho malebných pláží nabízí řadu letovisek pro návštěvníky. V blízkosti těchto pláží mohou turisté nalézt prosperující noční kluby a nákupní oblasti. K dalším atrakcím na ostrově patří golfové hřiště, historická muzea a památky.

# 03 Ko ChangNacházející se v blízkosti hranic s Kambodžou je Ko Chang třetím největším ostrovem v Thajsku a největším v soustrovím Mořského parku Ko Chang. Je to hornatý ostrov známý pro několik svých vodopádů, korálové útesy, deštné pralesy a dlouhé bílé písečné pláže. Za méně než deset let se stal Ko Chang hlavní turistickou destinací v Thajsku, i když je stále daleko tišší než ostrovy Phuket nebo Ko Samui.

# 02 Koh TaoKo Tao se rychle stává oblíbenou destinací těch, kteří přicházejí do Thajska za rekreačními účely. Ostrov vychází vstřív zejména potápěčům, horolezcům a milovníkům pěší turistiky. Asi 7 000 nových potápěčů získává certifikát na Koh Tao každý rok, díky čemu se ostrov stává jednou z nejpopulárnějších destinací na světě ve výuce potápění. Rybářští nadšenci také navštěvují ve velkých počtech ostrov doufajíc, že chytí jednoho z hojně se vyskytujících marlínů, chňapalů nebo barakud.

# 01 Ko Phi PhiKo Phi Phi je malé soustroví v provincii Krabi v jižním Thajsku. Ko Phi Phi Don je největší ostrov ze skupiny a je jediný se stálými obyvateli, zatímco menší Ko Phi Phi Leh je známý jako filmová oblast filmu The Beach (Pláž) z roku 2000. Soustroví Ko Phi Phi bylo těžce zasaženo tsunami v prosinci 2004, kdy téměř všechy ostrovní infrastruktury byly zničeny. Nicméně rekonstrukce byla rychlá a vše se obnovilo.

FOTO & ZDROJ: touropia.com

Diskuze

Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9