Tibetské muzeum ve Lhase ukrývá několik tisíc let tibetské historie

13:00 | 22.03.2021 Eunka 0
Tibetské muzeum, které se nachází ve Lhase, je prvním moderním muzeem v Tibetu. Toto muzeum odhaluje zachovává tradiční tibetský architektonický styl. Rovněž ukazuje hlavní rysy moderního architektonického umění. Uvnitř ukrývá mnoho úžasných památek.
Tibetské muzeum
Tibetské muzeum FOTO: wikimedia.org
Tibetské muzeum se nachází v jihovýchodní části Norbulingky ve Lhase. Rozkládá se na ploše 53 959 metrů čtverečních a má podlahovou plochu 23 508 metrů čtverečních, včetně výstavní plochy 10 451 metrů čtverečních. V muzeu je umístěna bohatá sbírka prehistorických kulturních památek, včetně soch Buddhy v různých pozicích.

Dále zde můžeme nalézt imperiální nefritové pečeti, zlatá alba, dary od císařů, barevné tangky a různá tištěná sanskrtská a tibetská písma. Návštěvníci mohou také vidět jedinečné tibetské ruční práce, kostýmy, šperky a ozdoby ze zlata, stříbra a nefritu, stejně jako jemnou čínskou keramiku z dynastie Ming.Plocha výstavní části pokrývá 10 451 metrů čtverečních. Výstava dějin tibetské kultury je rozdělena na předhistorickou kulturu, historii země, kulturu a umění a zvyky lidí. Prozkoumává několik tisíc let tibetské historie, politiky, náboženství, kulturního umění a zvyků. Obrazy vystavené v muzeu zobrazují historii, politiku, kulturu a společenský život Tibetu.

Architektonický styl Tibetského muzea není jen slepě zděděn. Lhasa má příliš mnoho podobných budov a od budovy muzea se chtělo, aby se stalo tou výraznou. Tibetské muzeum si tedy zachovává charakteristiku tibetské tradiční architektury a kromě toho se může pyšnit prvky velmi praktické moderní architektury.ZDROJ: topchinatravel.com
FOTO: ​wikimedia.org

Diskuze

Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9