Korejci se hrnou do hor. Vzrůstá počet nehod!

13:00 | 01.03.2021 Eunka 0
Kvůli pandemii covid-19 se nesmí cvičit ve vnitřních prostorách, proto lidé často chodí do přírody. Korejci si oblíbili hory a turistiku. Bohužel však dochází k častým nehodám.
Ilustrační foto
Ilustrační foto FOTO: pixabay.com
Hory jsou majestátní a krásné. Turistika je skvělá věc a je jen dobře, že se jí lidé ve volném čase věnují. Je však potřeba dbát na bezpečnost, což se teď Korejcům moc nedaří. Soulské velitelství požárů a katastrof hlásilo v loňském roce nárůst počtu nehod v horách (zhruba 1745 případů, 33 procent).

Během oslav lunárního Nového roku došlo v horách k sérii nehod, při nichž turisté zakopli nebo upadli. Dne 13. února například spadl 60letý muž ze skály na hoře Bukhan v severním Soulu a zlomil si kotník. Záchranný tým hned na místě provedl okamžité lékařské ošetření a poté muže dopravil vrtulníkem na blízké letiště. Později téhož dne, si další 60letý muž poranil kotník poté, co spadl na jiní turistické stezce.

Soulský záchranný tým má 28 členů. Lezou po horách čtyřikrát nebo pětkrát denně, aby zachránili turisty, jejichž počet se po vypuknutí koronaviru prudce zvýšil.

Hory se mimo jiné staly novým seznamovacím a randícím místem pro mladé páry, přičemž mnoho z nich se ztratilo při hledání klidnějších míst. Soulská speciální záchranná služba uvedla, že 33 procent mladých lidí volá na tísňovou linku, protože se ztratili v horách.

ZDROJ: koreabizwire.com

Diskuze

Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9