Indická Goa, ráj pro rodiny, dobrodruhy i pro páry

09:08 | 03.09.2020 Host 0
Ať už plánujete v Indii rodinnou dovolenou, romantiku ve dvou, luxus nebo vyrážíte za dobrodružstvím s batohem, pak má exotická Goa něco do sebe pro všechny návštěvníky. 
Goa
Goa FOTO: indie-nepal.cz

Nejmenší indický stát můžete hledat na západním pobřeží indického poloostrova a z pražského letiště sem můžete poměrně jednoduše doletět, třeba s jedním přestupem. Cesta za indickými plážemi ze srdce Evropy trvá zhruba 15-20 hodin, a pokud se na takový let vydáte a toužíte poznat Indii více, pak spojte dovolenou v Goa také s historií a dalších míst  v rámci poznávacího zájezdu do Indie.

 

Jih proti severu

Čekají na vás široké, písčité pláže jihu přímo vyzývají k relaxu pod slunečníkem. V restauracích se můžete těšit na čerstvé mořské plody, na večerní západy slunce, které jsou vidět ze všech místních pláží a současně k odpočinku s koktejlem v ruce při pozorování přírodního divadla. Pravým opakem jsou pak pláže severu. Moře zde má povětšinou klidnou hladinu a stejně tak i, pokud hledáte tichý koutek na pláži, vám bude trvat déle. Oblast je přeplněná ruskými turisty a podniky spíše než k romantickým večeřím zvou k tanci a k večírkům. 


 

Je libo luxusní resort nebo bungalov na pláži?

Dopřejte si ten opravdový luxus v hotelu The LaLiT Golf & Spa Resort Goa. Interiéry jsou zařízeny v barokně-portugalském stylu a připomínají koloniální minulost oblasti, jehož soukromá pláž se může pyšnit pevným místem v programu všech návštěvníků. Nebo si vyberte přepychový resort Cape Goa s bungalovy na útesu, západy slunce jsou tu jedinečné, avšak vzhledem k horšímu vstupu do moře není úplně vhodný pro rodiny s dětmi. 


 
Cesty se ale nemusí bát ani dobrodruzi s batohem na zádech a omezeným rozpočtem. Vyberete si z hostelů i jiných levnějších variant. Tato indická perla jednoduše vítá s otevřenou náručí každého. Natalie, která v cestovní kanceláři Go2 pomáhá plánovat klientům cesty do Indie, doporučuje také ubytování na pláži Agonda, a to v jedné z krásných chatek z přírodních materiálů. Místní chatky jsou jako stvořené (nejen) pro romantickou dovolenou a výhledy na večerní nebe barvící se do všech odstínů červené ze soukromí vlastního balkónu jsou nezapomenutelné. 
 
Pokud hledáte ubytování, chybu neuděláte ani v okolí pláží Candolin a Palolem. Pláž Candolin musí navštívit všichni gurmáni, servírují se tu totiž jedny z nejlepších mořských plodů. Druhá jmenovaná pláž je navíc ideální pro rodiny s dětmi díky klidné mořské hladině a bezpečnému koupání bez silnějších vodních proudů.
 
TIP: Vydejte se poznat Taj Mahal, Jaipur a užít si relax na plážích v Goa na jednom ze zájezdů do Indie


 

Koloniální kultura i ayurvédské tradice

Goa ale zdaleka není jenom o plážích a moři. Dýchne tu na vás pestrá směsice portugalské a indické kultury, meditace, ajurvéda a dlouhá historie jógy, je s oblastí neodmyslitelně spjata. při cestách po okolí možná potkáte skupinky cvičící taiči a do nosu vás za každým rohem cvrnkne vůně jiného koření. 
Indie je kolébkou jógy a Goa je jedním z nejlepších míst, která byste si pro jógu mohli vybrat. Úplným začátečníkům doporučujeme z nabízených lekcí vybrat Hathajogu zaměřenou na protahování a dýchání, pokud už máte nějakou jógovou praxi za sebou, můžete praktikovat téměř o samotě při východu slunce nebo v podvečer na pláži. 
Ti, kteří kouzlo jógy zatím úplně neobjevili, mohou osedlat koně a vydat se na projížďku malebnou krajinou nebo sbalit batoh a vykročit do džungle. Treky, které organizují místní společnosti, jsou nenáročné a vhodné i pro děti.
 
Už hledáte nejvýhodnější letenky? Pak byste ještě měli vědět o počasí v Indii, že nejlepšími měsíci pro návštěvu jsou listopad až únor, kdy se teploty stabilně pohybují mezi 20° až 30° C. Pokud se chcete vyhnout největšímu náporu dovolenkářů, vyrazte sem spíše na začátku sezóny, v listopadu, kdy ustávají monzunové deště, naopak ke konci února teploty začínají stoupat ke 40 stupňům a začíná horké léto.
AUTOR: indie-nepal.cz


Diskuze

Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9