Suncheon patří mezi nejoblíbenější destinace v Jižní Koreji

13:00 | 23.07.2020 Eunka 0
Jaké turistické destinace v Jižní Koreji patřily loni podle nedávného průzkumu k těm nejvyhledávanějším a proč? Na to nám odpoví následující článek.
Suncheon Bay
Suncheon Bay FOTO: wallpaperflare.com
Nejoblíbenějším turistickým cílem v Jižní Koreji se loni stal Suncheon, město v provincii Jižní Jeolla. Milovníky cestování nejvíce zlákaly Suncheon Bay National Garden a Suncheon Bay Wetland Reserve.

Nicméně po celé zemi se našlo 77 turistických atrakcí, které loni navštívilo více než 1 milion návštěvníků. Vyplývá to z průzkumu provedeného ministerstvem kultury, sportu a cestovního ruchu a korejským institutem pro kulturu a cestovní ruch.

Výsledky průzkumu ukázaly, že více než 6 milionů lidí navštívilo oblast Suncheon, především kvůli památkám, zatímco oblíbený palác Gyeongbokgung v loňském roce vidělo více než 5 milionů turistů.Nejoblíbenějším zábavním parkem v Koreji se loni stal Everland. Umístil se na prvním místě co do počtu návštěvníků. Navštívilo ho 6,6 milionu lidí. Druhé místo obsadil Jamsil Lotte World v Soulu, další populární zábavní park, jenž měl v roce 2019 5,78 milionů návštěvníků.

Proč je právě Suncheon Bay National Garden tak moc oblíbenou destinací? Kvůli kráse přírody. Najdeme tu asi 860 000 stromů a 650 000 podzimních květin. Suncheon Bay Wetland Reserve je zase jedním z pěti největších pobřežních mokřadů na světě a může se pochlubit nádhernými malebnými výhledy.

ZDROJ: koreabizwire.com
FOTO: Pixabay.com

Diskuze

Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9