Nejkrásnější ostrovy v Jižní Koreji

13:00 | 19.06.2020 Eunka 0
Milí cestovatelé a milovníci Jižní Koreje, dnes tu pro vás máme pět nejkrásnějších ostrovů, které vám tato úžasná země nabízí. Na který z nich byste se rádi podívali?
Hongdo
Hongdo FOTO: wikimedia.org

Hongdo

Část národního parku Dadohaehaesang, skalnatý, miniaturní ostrov Hongdo, byl pojmenován podle karmínového světla, které při západu slunce obklopuje celý ostrov. Rozkládá se na ploše 6,47 km² a skládá se ze strmého pohoří, jehož nejvyššími vrcholy jsou Gitdaebong a Yangsanbong. Jeho pobřeží je lemováno útesy, z nichž každý má svůj vlastní jedinečný útvar, který se tyčí nad modrými vlnami Jižního moře. Na tomto ostrově se nachází asi 270 druhů jehličnanů a 170 druhů zvířat. 
 

Jeju

O ostrově Jeju a jeho krásách jsme již mnohokrát psali. Je asi nejznámějším a nejoblíbenějším ostrovem v Koreji. Novomanželé tam jezdí na líbánky a točí se tam i mnoho seriálů. Jeju se může pyšnit krásnou přírodou, horou Hallasan, lávovými chodbami, čistými plážemi a hustými borovicovými lesy. Obdivovat lze ale i vodopád Jeongbang, vrchol Seongsan Illchulbong a pláž Hamdeok. Ostrov Jeju je také známý díky lahodnými citrusům, které jej krášlí a ještě dobře chutnají.
 

Jindo

Jindo, třetí největší ostrov v Koreji, je známý zejména díky nádhernému psímu plemeni stejného jména, které je známé svou nepřekonatelnou loajalitou. Dále je známý i díky nejznámější lidové písni Koreje, která se jmenuje Jindo Arirang. Každý rok se tu koná Miracle Sea Road festival, během kterého mohou návštěvníci sledovat záhadné jevy moře a mohou se projít po odhalené 2,8 kilometrové silnici z Jindo na nedaleký ostrov Modo. 
 

Ulleungdo

Ostrov Ulleungdo, který se nachází 120 km od východního pobřeží Jižní Koreje, je známý svými klidnými modrými vlnami, horskými scenériemi a úchvatnými západy slunce. Bývá nazýván tajemným ostrovem a oblíbený je hlavně mezi milovníky turistiky a rybaření. Můžete  tu také nastoupit na vyhlídkovou loď a užít si tříhodinovou plavbu, která vás seznámí se zajímavými místy podél pobřeží, včetně mnoha skalních útvarů a malého sousedního ostrova Jukdo. 
 

Udo

Ostrov Udo se nachází na východním pobřeží ostrova Jeju a může se pochlubit celou řadou přírodních krás a míst, které můžete navštívit. Nachází se tu pláž Seobin, jediná korejská korálová pláž, poté černé lávy a maják s nádherným výhledem na okolní krajinu. Není divu, že je toto místo tak populární. Tento malý ostrov je také známý svými haenyeo - silnými, odolnými a často staršími potápěčkami.


Všechny jmenované ostrovy mají co nabídnout a jsou lákavé pro turisty a cestovatele všeho druhu. Který vás zaujal? Už víte, na který byste se vydali?


ZDROJ: theculturetrip.com
FOTO: wikimedia.org, pixabay


Diskuze

Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9