Malý, malebný a malajský kopec Broga

13:00 | 24.05.2020 Eunka 0
Broga je malý a malebný kopec, který se nachází asi 40 km od centra města Kuala Lumpur v Malajsii. Jde o oblíbené místo turistů a výletníků.
Kopec Broga
Kopec Broga FOTO: taufuuu/flickr.com
Malé město Broga sedí na okraji pohoří Titiwangsa. V důsledku toho je město obklopeno svěžími zelenými kopci tropického deštného pralesa, z nichž nejvýznamnější je kopec Broga neboli Bukit Broga. 

Kopec s výškou přibližně 400 metrů je pozoruhodný svým jedinečným vzhledem, protože je spíše beze stromů, což je neobvyklý pohled mezi tropickými deštnými pralesy v okolí. Zbytky ohořelých kmenů naznačují, že oblast mohla být zpustošena lesním požárem a stromy už znovu nenarostly.Název Broga je odvozen od slova Buragas, což bylo starověké mýtické stvoření, které kdysi přebývalo v lese. Bukit Broga je v současnosti skvělou destinací pro lidi, kteří mají rádi outdoorové aktivity. Není příliš vysoký, tak se na něj dobře leze a nabízí dobrý výhled do okolí. Ideální místo pro piknik a fotografování.

Kopec Broga se stal ještě známější poté, co zde byly natočeny některé scény malajského sportovního filmu Ola Bola. Tato popularita mu však spíše uškodila.Na Bukit Broga jsou tři vrcholy. Stezky jsou zde jasně vyznačeny, takže orientace je snadná a turisté určitě nezabloudí. Je ale dobré myslet na počasí. Po dešti to klouže a to by nebylo na výšlap nejlepší. Pokud jste zdatní, na vrchol kopce dorazíte již za půl hodiny. 

Co může turista nalézt v okolí? Ve městě Broga a okolí Semenyih se nachází několik ekologických turistických tras, včetně farem a sadů. Dá se tu také rybařit. Za návštěvu stojí také nedaleký chrám Sak Dato, který je známý díky zápisu do malajské knihy rekordů za to, že má v zemi nejvyšší sochu Sun Wukonga neboli Opičího krále.

ZDROJ: wikipedia.org/wiki/Broga, .visitselangor.com
FOTO: commons.wikimedia.org, taufuuu/flickr.com

Diskuze

Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9