Goa - Země slunce, písku a koření

13:00 | 25.04.2020 Eunka 0
Dnes spolu navštívíme jedno z nejoblíbenějších míst Indie. Goa je známá svými čistými plážemi a hotelovými resorty. Je tu krásná příroda, mnoho chrámů a památek. Ideální místo na dovolenou.
Goa
Goa FOTO: pixabay.com
Goa je bývalá portugalská kolonie a také nejmenší svazový stát Indie. Přezdívá se jí "Perla orientu" nebo "Země slunce, písku a koření". Je nejoblíbenějším cílem turistů, kteří cestují do Indie. Nachází se na západním pobřeží Indického poloostrova, u pobřeží Arabského moře a sousedí se státy Karnataka a Maharaštra. Hlavním městem je Panadží. Milovníkům cestování nabízí dlouhé, čisté pláže lemované palmami, chrámy, gotické kostely, staré ruiny, kokosové háje a plno dalších krás.

Přes tento nádherný stát protéká několik řek a potoků. Nechybí známá jezera Mayem a Carambolim. Většina řek je splavná a má obrovský ekonomický význam, protože železná ruda je přepravována těmito řekami do přístavu Mormugao k exportu. Místní kuchyně je obohacena purtugalskými a arabskými vlivy.

 

Goa byla podmaněna Portugalci v roce 1510 a stala se tedy portugalskou kolonií. Osvobození od portugalské vlády se dočkala v roce 1961, čtrnáct let po získání nezávislosti. Dne 30. května 1987 se pak stala 25. spolkovým státem Indie. 

Teploty v Goa jsou různorodé, ale zase tak výrazně nekolísají. Léto je nejžhavější v květnu, zatímco zimní měsíce leden a únor jsou nejchladnější. Po zbytek roku stát zažívá tropické počasí. Od června do srpna je tu období dešťů.Co ale může turista a milovník cestování v této zemi poznat za krásy? Na to se nyní zaměříme podrobněji. Lákadel je opravdu dosti, ovšem na prvním místě jsou jistě pláže.

- Pláž Anjuna. Anjuna je malá vesnice, která leží na severu. Konají se tu párty, středeční bleší trhy a svět se tu vrací zpět do hippie dnů. 

- Colva a Benaulim. Colva je nejdelší pláž Goy s úsekem 20 km jemného písku. Je lemovaná palmami a sluncem prohřátým pobřežím. Jen 2 km odtud je Benaulim, kde je vám umožněn poklidný únik z davu města. Můžete se procházet a navštívit staré portugalské domy.

- Mapusa, pláž a také páteční trhy, které jsou plné suvenýrů a fascinujících předmětů, jako jsou dřevěné řezby, kokosové rohože, dřevěný nábytek, slaměné klobouky a čerstvě upečený chléb. 

- Vodopád Dudhsagar přitahuje každoročně mnoho turistů. Za návštěvu stojí také skalní jeskyně Khandepar, stejně jako klášter Serra do Pilar. 

- Bazilika Bom Jesus je památkou světového dědictví a nachází se zde ostatky sv. Františka Xaviera, patrona Goy, uvnitř stříbrné rakve. Podlaha baziliky je z mramoru vykládaného drahými kameny. Bazilika byla vysvěcena v roce 1605.

- Katedrála sv. Kateřiny, která byla dokončena v roce 1619 a je největším křesťanským kostelem v Asii. 

- Chrámy, mezi které patří Shri Mangeshi, Shri Shanta Durga, Shri Ramnath a Tambdi Surla. Kromě náboženského významu jsou také známé svou krásnou chrámovou architekturou. 

 

Těch pokladů, krás a turistických perel by se v Goy našlo jistě mnohem více. Pokud jste tento stát již navštívili, budeme rádi, když nám vylíčíte své zážitky.

ZDROJ: capertravelindia.com, wikipedia.org
FOTO: wallpaperflare.com, pixabay.com, wikimedia.org

Diskuze

Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9