Cestovní ruch v Koreji zažívá dle očekávání pořádný útlum

13:00 | 16.04.2020 Xiunka 1
S ohledem na dění okolo COVID-19 je cestování v současné době prakticky nemožné. Čtvrtá největší ekonomika Asie není výjimkou.
Ilustrační obrázek
Ilustrační obrázek FOTO: pexels.com
Korejský kulturní a turistický institut zveřejnil údaje, které vzhledem k dění okolo COVID-19 nebyly překvapivé. Čtvrtá největší ekonomika Asie zaznamenala v únoru deficit v cestovním ruchu ve výši 365,2 miliónů dolarů, což je pokles oproti lednu, kdy schodek dosahoval výše 927,6 miliónů dolarů.

Jak je možné, že byl výrazně schodek menší, i když došlo v této oblasti k výraznému útlumu? Je to snadné. Rozsah snížených výdajů cestujících a turistů směřujících ven ze země byl vyšší než příjmy z příchozích cest. Únorový deficit byl tak nejnižší za posledních deset měsíců.

Zveřejněné údaje ukázaly, že příjmy z příchozích cest dosáhly výše 1,24 miliardy dolarů, což je o 20 % méně než tomu bylo před měsícem. Naopak výdaje z odchozích cest dosáhly meziměsíčního poklesu o 27 %, konkrétně dosáhly 1,62 miliardy dolarů. Globální cestovní ruch se zastavil, což vedlo k poklesu přílivu turistů do Koreje a naopak.

Předpokládá se, že deficit v březnu dosáhne v Koreji  dalšího snížení, protože šíření COVID-19 zřejmě udrží turisty od země a Jihokorejce od cestování. Dočasně byl pozastaven bezvízový program pro země, které uvalily zákaz vstupu Jihokorejců, neboť se snaží zamezit nově nakaženým.


ZDROJ: koreabizwire.com

Diskuze

Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9