Bambusový ráj - Arashiyama

13:00 | 15.03.2020 Sachi 1
Arashiyama neboli bambusový ráj, je jedním z nejhezčích míst Kjóta a my ho navštívíme z dobrého důvodu: Stát mezi bambusy je jako být v jiném světě.  
Arashiyama
Arashiyama FOTO: Flickr.com/DanielPeckham

Arashiyama leží na západě Kjóta, zastrčená podél úpatí pohoří Arashiyama (nebo-li „bouřlivé hory“). Je to slušná vzdálenost od centra Kjóta: Ať už jedete vlakem, autobusem, na kole nebo taxíkem, cesta trvá zhruba 30 minut. Přesto stojí za to.
 

Můžete si pronajmout kolo nebo projít lesem a vychutnat si pohled na slunce, které svítí přes bambusové háje. Můžete vidět, jak se sem a tam houpou štíhlé bambusové stromy nebo jak se lehký vítr prodírá lesem.
 

Toto místo je jednou z nejfotografovanějších památek ve městě. Ale žádný obrázek nemůže zachytit pocit, který cítíte, když stojíte uprostřed tohoto rozložitého bambusového háje - celé to má hmatatelný pocit jinakosti, a tento les se dost nepodobá žádnému normálnímu lesu, o kterém víme.
 

Mimo  procházku lesem zde můžete nakupovat předměty, jako jsou koše a krabice, které jsou vyrobeny z bambusu.
 

Jak se k lesu dostat? Hlavní ulice Arashiyama spolu s proslulým mostem Togetsu-kyo, který tvoří srdce Arashiyamy, není ničím jiným než turistickým bodem. Ale nezoufejte, neztratíte se. Co nejrychleji se vydejte proti proudu řeky do parku Kameyama-koen nebo do chrámu Tenryu-ji a dále do bambusového ráje.
 


ZDROJ: insidekyoto.com, wikipedia.com
FOTO: wikipedia.com


Diskuze

Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9