Park Moerenuma - spousta zeleně a skleněná pyramida

13:00 | 12.09.2019 Eunka 0
Navštívili jste Sapporo a rádi byste si odpočinuli nebo zasportovali? Toužíte po záplavě zeleně, ale zároveň chcete vidět i něco zajímavého? Pak je park Moerenuma pro vás tou pravou volbou.
Park Moerenuma
Park Moerenuma FOTO: Trevor Dobson/flickr.com
Park Moerenuma je rozlehlý park na okraji Sappora. Je obklopen močálem a má obvod asi čtyři kilometry. Pozemky jsou pokryty atraktivním zeleným prostorem a k vidění tu jsou i obrovské, dramatické prvky, díky kterým je park velmi jedinečným veřejným prostorem.

Tento park vděčí za svůj odvážný design proslulému japonsko-americkému sochaři Isamu Noguchimu. Noguchi, narozený ve Spojených státech, strávil značnou část svého profesního života v Japonsku. V roce 1988 město Sapporo pověřilo Noguchiho vytvořením parku na prostorném pozemku bývalé skládky. Krátce po dokončení plánů Noguchi zemřel, ale jeho návrhy byly provedeny a park byl veřejnosti otevřen v roce 2005.

Park je plný impozantních umělých prvků, které návštěvníkům poskytují jedinečný zážitek při jejich prozkoumávání. Hora Moere, postavená pro park, je vysoká 62 metrů a nabízí nádherný výhled na park a okolí. Hora Play je o polovinu menší, ale až na její vrchol vede zajímavá cesta. Pyramidová budova ze skla zvaná Hidamari má informační centrum, atrium a galerijní prostor věnovaný Noguchimu.V nejvýchodnější zalesněné oblasti parku jsou kreativní dětská hřiště. Mořská fontána uprostřed parku stříká vodu 25 metrů do vzduchu. Od dubna do října se tu konají různá představení a show. 

Umělá oblast vhodná ke koupání zvaná pláž Moere je pro veřejnost otevřena od poloviny června do začátku září. Půjčovna kol je k dispozici od konce dubna do začátku listopadu za 100 jenů na hodinu, což je velmi výhodné. V parku se tedy lze bavit, vzdělávat, věnovat sportu a kochat krásnou krajinou a zajímavými prvky.

Byli jste někdy v parku Moerenuma? Nebo byste ho rádi navštívili?ZDROJ: japan-guide.com
FOTO: Trevor Dobson/flickr.com ,Masashige MOTOE/flickr.com, Kentaro Ohno/flickr.com

Diskuze

Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9