Kam Korejci nejraději cestují během Chuseoku?

13:00 | 04.09.2019 Eunka 0
Turistická letoviska, kde si návštěvníci mohou vychutnat cestování, relaxaci i kulturu, se stávají populárními zejména v období Chuseoku. Kam tedy v tuto dobu Korejci nejraději vyrážejí?
Ostrov Jeju
Ostrov Jeju FOTO: Republic of Korea/flickr.com
Cestovní vyhledávač Skyscanner podle zakoupených letenek zjistil, kam se Jihokorejci chystají letos odcestovat na dovolenou během svátku Chuseok. Také vás zajímá, která tři místa získala největší oblibu?

Výsledky ukázaly, že třemi nejoblíbenějšími místy se tentokrát staly jihokorejský ostrov Jeju, thajský Bangkok a vietnamský Danang.

Proč si Korejci zvolili právě Jeju, Bangkok a Danang? Všechny tři destinace totiž nabízejí krásná místa k odpočinku, pláže, turistická střediska, ale zároveň i nákupní čtvrti, restaurace a pohodlnou dopravu. Cestovatelé, kteří raději cestují ve skupině, volili především Danang ve Vietnamu. Nachází se tu totiž velmi oblíbená pláž My Khe, která nabízí návštěvníkům každý den nádherný výhled na západ slunce a říká se o ní, že je pláží první třídy. Nedaleko se také nachází turistické atrakce a místa jako Hoi An, Ba Na Hills a Han market. 

Ti, co rádi cestují sami, si vybrali korejský ostrov Jeju. Na populárním ostrově Jeju si návštěvníci totiž mohou užívat lesa i moře současně. Je zde také mnoho restaurací, kaváren a tradičních trhů. Ostrov Jeju je pro turisty obzvláště výhodný, protože nabízí zájezdové autobusy a veřejnou dopravu."Cestování v období Chuseoku se stalo součástí korejské kultury, a letos se zdá, že mnoho lidí také vycestuje," uvedl úředník vyhledávače Skyscanner.

Na závěr dodal: "Ostrov Jeju, vietnamský Danang a thajský Bangkok jsou oblíbenými místy u lidí všech věkových skupin, protože si mohou užít jak rekreaci, tak turistiku."

A co vy, milí čtenáři? Kdybyste mohli, vybrali byste si Danang, Bangkok nebo Jeju?

ZDROJ: koreabizwire.com
FOTO: ​Raita Futo/flickr.com, daniel julià lundgren/flickr.com

Diskuze

Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9