Zajímavá sousedství Soulu, která byste měli navštívit

13:00 | 10.06.2019 TerkaS 0
Chystáte se prozkoumat hlavní město Jižní Koreje? Nebo vás zajímá, jak vypadají některé jeho části? Připravili jsme si pro vás článek s patnácti sousedstvími, na která jen tak nezapomenete.
Soul
Soul FOTO: mandu yuri/flickr.com
Od hromady pastelově sladkých K-Beauty obchodů v živém centru Myeongdongu po tvořivé butiky, historické budovy a levné pouliční stánky s jídlem v tradičním Insa-dongu, každé z těchto 15 soulských sousedství nabízí odlišný pohled do bušícího srdce dynamického hlavního města Jižní Koreje, Soulu.

Hongdae

Energická univerzitní část města zaplněná karaoke bary, levným pouličním jídlem a hlučnou atmosférou nočního života 24 hodin denně. Hongdae je populární mezi vysokoškoláky a přistěhovalci, kteří se chtějí uvolnit a bavit. Pro pravý korejský zážitek navštivte Luxury Su, jeden z největších a nejhonosnějších norae-bang (pěvecké místnosti) - toto je jedna z aktivit, kterou by měl podniknout každý návštěvník Soulu.

Itaewon

Znám jako nejvíce mezinárodní čtvrť Soulu, Itaewon je oblíbený mezi přistěhovalci hledajícími chuť domova. Mexické pochutiny se špetkou Koreje (třeba kimchi nachos) najdete v Coreanos Kitchen, autentické jižanské sendviče z trhaného masa v Linus' Bama Style BBQ a tradiční 
hospodské jídlo a černé pivo ve Wolfhound Irish Pub.

Yeonnam

Jedno z nejvíce rozvíjejících se sousedství, Yeonnam, obíhá okolo nově postaveného lesního parku Gyeongui Line, rozléhající se zelený porost hraničící s opuštěnými železničními kolejemi, které dříve spojovaly Soul a Pyeongyang, hlavní město Severní Koreje. Po odpočinkové procházce parkem si můžete pochutnat na svačince v opěvovaném SF Bagels, které je známo svými prsty olizujícími skořicovými šneky, nebo pro něco sytějšího zajděte do Bistro Élève, kde vaří špičkový kuchař, dříve model, který byl i v korejské verzi MasterChef jako semi-finalista.

Apgujeong

Spousta nejluxusnějších obchodů a restaurací dělá dobrou adresu Apgujeongu, dlouho nazývanému Rodeo Drive Soulu, a tato oblast je také domovinou mezinárodních značek jako třeba Gucci, Prada nebo Chanel. Honosný obchodní dům Galleria je zasazen do architektonického skvostu, který se třpytí a září, a je domovem některých největších korejských luxusních obchodů.

Bukchon Hanok Village

Toto kuriozní tradiční svahovité sousedství severní části Soulu je plné kroucených střech a zenových linií hanoků, tradičních domů, jejichž počátky se datují až do éry dynastie Joseon. Spousta příbytků v Bukchon Village byla předělána na hostince, čajovny či restaurace a některá kulturní centra nabízí tradiční korejské činnosti jako kaligrafii nebo vázání uzlů. Jak se příkré uličky otvírají pohledem k rozkládajícím se futuristickým metropolím dole, přechod mezi starobou a novotou je tu patrný.

Insa-dong

Možná nejvíce turisty zaplněné sousedství, Insa-dong, je místem, kde okusíte tradiční pouliční mňamky jako ojingeo twigim (smažená chobotnice) nebo hotteok (nadýchané palačinky plněné hnědým cukrem). Najdete tu hromadu suvenýrů jako třeba pohlednic a ručně malované kaligrafie a v tomto kulturně bohatém sousedství Soulu jsou velmi hojné i aktivity jako třeba čajové obřady a průvody. 

Myeong-dong

Pokud máte na průzkum jen pár hodin, Myeong-dong nabízí nejvíce věcí za babku. Plný místních a mezinárodních módních značek, hordu pouličního jídla a stovky K-Beauty obchodů zazásobených rozjasňovacími pleťovými séry a plátýnkovými maskami obsahujícími šnečí sliz, Myeong-dong je mišmašem starého a nového Soulu. Uspokojte všechny své potřeby v Nature Republic, potom si na něco zajděte do Myeong-dong Kyoja, jednoduché leč slavné restaurace známé díky bibimkuksu (nudle s pálivou papričkovou pastou a sezamovým olejem).

City Hall

Kontrasty starého a nového jsou znatelné při obdivování soulské City Hall. Původní vládní budova z roku 1926 byla zmenšena novou vesmírně působící skleněnou a ocelovou konstrukcí, dokončenou v roce 2013. Před budovami se tyčí Soul Plaza, která se stala populární kulturní halou pro koncerty a vystoupení. Nejlepší výhled na City Hall si můžete užít z Plaza hotelu, vzkvétajícího místa pro obědy a večeře - populární Murasakiho a Tuscanyho restaurace nabízejí jak japonskou, tak italskou kuchyni.

Hapjeong-dong

Bývalá skládka vedle řeky Han v západním Soulu, tato oblast je nyní jednou z nejpopulárnějších destinací jedlíků. Právě tady naleznete Mangwon Market, tržiště pod širým nebem mimo vyznačené stezky, kde se prodávají všemožné kuchyňské pomůcky, oblečení a samozřejmě korejské pouliční pochoutky. Také zde najdete jednu z nejlepších barbecue restaurací Soulu, Seo-Seo Galbi, kterou proslavil pikantní česnek, lahodné hovězí a také bezedné množství soju (korejská rýžová whisky) -  jeden z nejvíce požívaných alkoholických nápojů na světě.

Dongdaemun Market

Dongdaemun Market, umístěný okolo brány Heunginjimun ze 14. století, je známý jako největší nákupní zóna Koreje. Nachází se zde 26 obchodních domů a 30 000 specializovaných obchodů - spousta z nich je otevřena 24 hodin - tato oblast je také domovem Dongdaemun Design Plaza, která připomíná vesmírnou loď. Hala postavená Zahou Hadid je věnována módě a designu a sídlí v ní i muzeum, výstavní prostory a další obchody.

Sinsa-dong

Pokud se dokážete podívat za davy teenagerů pořizujících selfie, uvidíte tři aleje stromů, malebné kavárny a elegantní butiky, díky nimž Sinsa-dong působí více jako Evropa než jeden z nejvíce rozlehlých metropolí Asie. Garuso-gil, nejznámější tamější ulice, je místem, kde uvidíte a budete viděni, kafe zde stojí 280 Kč a je šance, že potkáte i jednu z nadějných korejských celebrit. Nahlédněte do Skin Food pro okurkovou plátýnkovou masku, poté zavítejte do nepředvídatelného muzea kabelek Simone, abyste zhlédli kolekci kabelek ze středověku až po současné.

Jamsil-dong

Sportovní nadšenci by se měli vydat jižně podél řeky do Jamsil-dongu, kde stojí jak Soulský olympijský stadion z roku 1988 a Soulský stadion světového poháru z roku 2002. Dále k sportovní historii, Jamsil-dong je také domovem Lotte World, jednoho z nejoblíbenějších zábavních parků Koreje, a nedávno dostavěné pevnosti Lotte World. Hostíc kombinaci maloobchodních prostorů, hotelu, zábavních podniků, kanceláří a vyhlídkové plošiny, tento super vysoký mrakodap je nyní 5. nejvyšší budovou a ultramoderním dodatkem k soulské stále se měnícímu horizontu.

Songhyeon-dong

Východně o Gyeongbokgungského paláce se nachází toto historicky umělecké sousedství, které je sídlem Národního muzea moderního a současného umění, které nabízí jak korejské, tak světové výstavy. V této oblasti také najdete velký počet galerií umění - od honosných po extravagantní - vystavujících práce místních umělců. Pro nezapomenutelný zážitek pobuďte v Rakkojae Soul, klidném 130 let starém hanoku proměněném v hostinec zasazeném mezi bambusy a borovicemi.

Proud Cheong Gye Cheon

Člověkem vytvořený proud Cheong Gye Cheon proudí skoro sedm mil skrz centrální Soul a je hlavní destinací pozorovatelů. Najdete zde vodopády, skalní útvary a tiché pěší stezky, kdybyste nezaznamenali výškové budovy Soulu mizící v nebesích nahoře, možná byste si mysleli, že jste omylem došli na venkov. Kupte si zmrzku v jedné z místních večerek nebo sledujte měnící se Soul z Tavolo 24, jasné moderní restaurace s výhledem na proud.

Módní ulice Dívčí univerzity Ewha

Vedle největší světové dívčí vzdělávací instituce najdete jednu z nejznámějších nákupních zón Soulu. Známy rychlou módou, příkré ulice a aleje univerzity jsou naplněny barevnými stánky prodávajícími nejžhavější trendy v oblékání, botech a doplňcích, a tady také narazíte na mladé obyvatelky Soulu, které chtějí za nejnižší ceny pořídit poslední trendy kousky. Oddaní mladí návrháři a návrhářky si zde také zřídili obchod a nabízí vše od jednoduchých úprav po oblečení na míru.ZDROJ: ​fodors.com
FOTO: Emily Orpin, limonchiki, anokarina, visit seoul, Oliver Dunkley, Mario Sánchez Prada, dconvertini, Marcelo Druck, supafly, Patrick Park, atomicity, Carolien Coenen, Kyle Nishioka, Justin De La Ornellas

Diskuze

Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9